O nas

DSC_0054DSC_0051Jesteśmy małą domową hodowlą kotów Ragdoll. Nasze kotki są otoczone troską i miłością całej rodziny. Odkąd zamieszkały z nami stały się jej częścią a radość i miłość którą wniosły w 100% rekompensują wszystkie dodatkowe obowiązki. W naszym domu mieszkały już inne zwierzęta ale nigdy nie było w nim kotów.

Do czasu kiedy poznaliśmy opis rasyRagdoll  nie dopuszczaliśmy nawet myśli,żeby posiadać kota…..

Wszystko zaczęło się od pomysłu naszego dorosłego syna , który zainteresował nas właśnie Ragdollami. Opisy rasy nas zaintrygowały.

Długo szukaliśmy właściwej hodowli, przeszukując opisy i opinie. Nie chcieliśmy Ragdolli z przypadku, najtańszych i niepewnego pochodzenia,

Tak właśnie trafiliśmy na stronę hodowli kotó ragdoll -Charming Eyes -Państwa Macurów.

I wtedy już wypadki potoczyły się szybko: e-mail, telefon i szybka decyzja. –o kupnie ślicznej liliowej Zabajone.

Pojechaliśmy na Śląsk z myślą o jednej kotce, uroczej Zabajone , a wróciliśmy do domu …z nią i jej dwiema siostrami :Zabawną i Zalotną, które posiadają prawa hodowlane.

Wszystkie trzy ragdollki stały się pupilami całej rodziny (również jej męskiej części 😉 ). Niesamowite jest jak 3 kotki z jednego miotu , różnią się od siebie, wyglądem, temperamentem , upodobaniami a jednocześnie jednakowo uwielbiają nas z wzajemnością 🙂

 

Od tego czasu minął rok. Kotki dorosły i zapragnęly mieć potomstwo a my nie mogliśmy im tego odmówić 😉 . Wszystko dzięki wiedzy i pomocy Pani Ireny Macury, której za zaufanie i wsparcie serdecznie dziękujemy. Cały czas rozwijamy się i szkolimy. Hodowla stała się naszą pasją dającą mnóstwo radości i satysfakcji.

Troszczymy się o nasze ragdolle  jak to tylko możliwe, dlatego zależy nam na tym,żeby kociaki trafały do dobrych kochających je ludzi. Ich łagodne usposobienie , absolutny brak agresji,złych instynktów powoduje ,że są one stworzone do kochania i zupełnie bezbronne wobec przemocy. Przywiązują się do właścicieli i potrzebują ich uwagi zupełnie jak psy. Chodzą za nami po domu krok w krok, przebywają najchętniej tam gdzie domownicy , czekają na powrót właścicieli z utęsknieniem przy drzwiach.

Wszyscy którzy mieli okazję je poznać , są pod głębokim wrażeniem ich zupełnie „niekociej” potrzeby bliskości z ludźmi.

Kotki sprzedajemy tylko z rodowodem, po dwukrotnym zaszczepieniu i odrobaczeniu. Ponieważ leży nam na sercu ich dobro, bardzo prosimy o przemyślane decyzje.

Zastrzegamy sobie też prawo do odmowy sprzedaży kota .